Preskočiť na obsah

REVERZ OF BABYLON

PODPORILI

  • Realizáciu tohto filmu podporil
    [sk:Movies:Image]

Anotácia

Reverz of Babylon, ako už z názvu vyplýva, je niečo celkom iné ako Rivers of Babylon. Ale množstvo originálnych príbehov, situácií, vzťahov, charakterov, ktoré obsahujú tri Pišťankove "babylonské knihy", nás priviedlo k rozhodnutiu pozrieť sa ako sa zmenil Ráczov svet, jeho partneri, nepriatelia, obdivovatelia, rodina, milenky, prosto bytosti, ktoré si radi predstavia svoj život aj bez dotyku s touto nevypočítateľnou existenciou.

Rivers of Babylon bol na konci minulého storočia druhý najnavštevovanejší slovenský film za posledných desať rokov na Slovensku. Zároveň je to jeden z mála slovenských filmov, ktorý sa premietal nielen na viac ako troch desiatkach filmových festivalov na piatich kontinentoch, ale aj jeho licencia na distribúciu a televízne vysielanie bola postúpená do viac ako pol tucta krajín.

Príbeh smeruje jednak k čiernej komédií, jednak ku spoločenskej dráme, či k univerzálnej výpovedí o odumierajúcom svete bývalého brutálneho a neohrozeného "vládcu mesta, či krajiny", akých nájdeme nielen na Slovensku.